Soběstačné bydlení

Fotovoltaika

Rekuperace

Tepelná čerpadla

Reference

Kontakt

Copyright Project Zero 2020,
všechna práva vyhrazena.

FOTOVOLTAIKA

Fotovoltaická (= solární) elektrárna je zařízení, které vám na dlouhá léta dokáže vyrábět elektřinu pro váš dům. Vyrobený stejnosměrný proud proměňuje na střídavý a rozvádí ho do elektrických zásuvek v domě.
Tato elektřina je chytrá: pokud elektrárna vyrábí, vždycky se do zásuvek dostane „vaše“ elektřina dříve než ta ze sítě od distributora. Teprve pokud fotovoltaická elektrárna nevyrábí (např. je zataženo nebo tma), přijde na řadu elektřina ze sítě.
Vlastní solární elektrárna je vhodná pro každého, kdo v obnovitelných zdrojích vidí přínos pro přírodu, pro sebe a svou peněženku.

VÝHODY FOTOVOLTAIKY

  • Hlavní výhodou fotovoltaiky je, že nepotřebuje palivo, vystačí si se sluncem. Také je jediným zdrojem elektřiny, který neobsahuje pohyblivé součásti – to přispívá k nízké poruchovosti a opět snižuje finanční náročnost na údržbu.
  • Další výhodou fotovoltaiky oproti jiným technologiím výroby elektřiny je snadná škálovatelnost na míru vašim potřebám. Na jedné straně jsou v praxi běžně používány fotovoltaické články o výkonu zlomků wattů, například v kalkulačkách. Na druhé straně existují fotovoltaické elektrárny o výkonech ve stovkách megawattů. I největší fotovoltaické elektrárny jsou však složeny z jednotlivých panelů o jmenovitém výkonu kolem 200 W. Ze stejných panelů jsou přitom složeny i malé fotovoltaické systémy na střechách budov.

FAQ – NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY OHLEDNĚ FOTOVOLTAIKY

Jaká je cena fotovoltaiky?
Záleží na instalovaném výkonu a technickém řešení. Fotovoltaiku po dotacích je možno pořídit už od 60.000 Kč.

Jaká je výše dotace na fotovoltaiku?
Dotace za fotovoltaickou elektrárnu se pohybuje ve výši max. 50 % uznatelných nákladů. Rozhodující je typ elektrárny. U typu pracujícím s přebytky do vody můžete získat až 60000 Kč a u elektrárny s bateriovým úložištěm můžete získat až 155.000 Kč. Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj mají 10% zvýhodnění – tedy až 170.000,- Kč. V současné době platí dotační program Nová zelená úsporám do 31.12.2021. Pokud například zateplujete dům a zároveň stavíte solární elektrárnu, je možné získat dotaci na obě oblasti.

Proč se fotovoltaice říká hybridní elektrárna?
Protože kromě vlastní výroby elektřiny vám energii dokáže uložit i do bateriového úložiště a zajistit vás v případě výpadku el. energie.

Bude mi stačit vyrobená elektřina na vlastní spotřebu?
To záleží na životě v domě. Pokud máte obvyklé spotřebiče, od jara do podzimu většinou můžete být soběstační.

Jaká je průměrná životnost fotovoltaické elektrárny a kolik ušetřím?
Výrobce panelů garantuje to, že za 25 let neklesne výkon panelů pod 85 %. Životnost fotovoltaické elektrárny (FVE) může být i vyšší. Počáteční náklady sice můžou být vyšší, nicméně v průběhu času se vám vrátí a pak už budete jen šetřit – ročně můžete ušetřit 7 tisíc, ale také 20 tisíc Kč – záleží na vaší spotřebě v domě a na typu instalované elektrárny.

Jak je to s bateriemi?
Záleží na spotřebě v domě a aktuálním výkonu FVE. Řekněme, že FVE vyrábí 2 kW, spotřeba v domě je 1 kW, v tomto případě se baterie (2,4kWh) nabije za 2,5 hodiny. Pokud máte elektrárnu s přebytky do teplé vody, můžete si dokoupit i bateriové úložiště. Můžeme Vám podat druhou žádost o dotaci na tzv. rozšíření.

Služby v ceně

Zajišťujeme vše od návrhu až po realizaci a na rozdíl od konkurence poskytujeme balík klíčových služeb již v ceně:

 

  1. Konzultace a návrh optimálního řešení pro uvažovaný objekt
  2. Vypracování cenové nabídky
  3. Vyřizování veškerých požadavků z distribuce a nové zelené úsporám na základě plné moci
  4. Komponenty samotné technologie a jejich implementace do nového/stávajícího objektu
  5. Vyhotovení projektové dokumentace, předávacích protokolů a samozřejmě seznámení se zárukami
  6. Kompletní revize zařízení a jeho připojení do distribuční soustavy.
  7. Zaškolení pro obsluhu zařízení

Reference a realizace

Máme za sebou celou řadu úspěšných realizací a hotových projektů, hovoří za nás reference našich spokojených klientů.

Realizace od Projektu Zero byla výtečná již od prvních návrhů, výsledná soběstačná dřevostavba mě potom vyloženě nadchnula. Netušil jsem, že se kvalita života naší rodiny může změnit jenom samotným bydlením. Máme nyní více klidu k načerpání energie, domácí pohodu a to vše s vědomím, že máme soběstačné bydlení a neničíme přírodu našim dětem.

Ing. Michal Kratochvíl, CEO Gumotex Beroun

FVE Všechovice

FVE Pitín

FVE Nový Borek

Kontakt

Project ZERO, s.r.o.

Sportovní 917/3
742 21 Kopřivnice

Email: info@projectzero.cz
Tel.: +420 777 092 689

IČ: 09090703
DIČ: CZ09090703

Společnost Project ZERO, s.r.o. zapsaná u Krajského soudu v Ostravě sp. C, zn. 82000

Kontaktní formulář


web vytvořil noConcept

× Whats App