Soběstačné bydlení

Fotovoltaika

Rekuperace

Tepelná čerpadla

Reference

Kontakt

Copyright Project Zero 2020,
všechna práva vyhrazena.

REKUPERACE

Rekuperace je moderní technologie zpětného získávání tepla, která chytře reguluje teploty v domě, zajišťuje zdravé větrání a významně šetří vaše finance za vytápění. Navíc funguje nezávisle na jiných systémech domu. Rekuperace geniálně využívá teploty vzduchu a vy nepřicházíte o drahocenné teplo či chlad a zároveň ušetříte za energie.

Samotná jednotka rekuperace je prostorově úsporné zařízení – může být umístěna v místnosti, v podhledu či nábytku.

Na rozdíl od obyčejné výměny vzduchu, kdy ventilátor „vysává“ znečištěný vzduch a nahrazuje vzduchem venkovním, pracuje rekuperace jinak: nasává vydýchaný vnitřní vzduch na jedné a čerstvý vnější vzduch na druhé straně a umožní, aby si vzájemně předaly teplo či chlad.
Velký přínos rekuperace také spočívá v tomu, že čerstvý vzduch nejde stejnou cestou jako vnitřní vydýchaný, takže nedochází k míchání a kontaminaci přiváděného čerstvého vzduchu s vnitřním vzduchem.

VÝHODY REKUPERACE

PROČ REKUPERACE?

 • Rekuperační výměníky dosahují vysokých účinností předání tepla, běžně kolem 90 %
 • Vyvětrá vám v domě bez úniků tepla. V letních měsících využijete i “rekuperaci chladu”
 • Zajišťuje rovnoměrné hygienické větrání vysokou kvalitou vzduchu
 • Účinně zamezuje vniknutí prachu, hmyzu a jiných škodlivin do domu. Reguluje radonové zatížení vnitřního mikroklimatu domu

PROCES REKUPERACE

 • Celý proces probíhá tak, že obě strany projdou nejprve přes sadu filtrů, kde se vzduch vyčistí od nečistot (prachové, pylové částice a jiné nečistoty).
 • V oddělených komorách projdou obě strany kolem sebe – vnitřní vzduch ve výměníku předá své teplo čerstvému vnějšímu vzduchu a vydýchaný ochlazený vzduch pokračuje dále potrubím ven.
 • Venkovní, již nyní ohřátý a zároveň čistý vzduch, pokračuje do místnosti.

FAQ – NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY OHLEDNĚ REKUPERACE

Proč doporučujete technologii firmy WAFE?
S výrobky WAFE máme dlouholeté zkušenosti a můžeme za ně takříkajíc dát ruku do ohně. Technologie WAFE využívá několika inovací, které výrazně zvyšují efektivitu zařízení a pohodlí zákazníka. Jedná se zejména o klapkový entalpický systém (EFS), který umožňuje návrat přirozené vlhkosti do prostředí. Není tak zapotřebí v teplotách pod nulou venkovní vzduch předehřívat, jako to dělají ostatní jednotky, a není ani nutné instalovat další zařízení na regulaci vlhkosti vzduchu.

Co všechno v domě potřebuji, aby mi fungovala WAFE 350?
Jednotka WAFE 350 potřebuje elektřinu, internet (bez toho se ale také obejde a bude bez problému fungovat), přívod čerstvého vzduchu a rozvody do místností, kde chcete větrat. V případě zájmu Vám ve WAFE poradíme, jak na to. Rádi vám i s naším dvorním projektantem zařízení rozkreslíme do projektu.

Co všechno umí rekuperační jednotka vyvětrat?
Obecně jsou rekuperační jednotky určeny snad pro všechny typy objektů a prostor. Je však třeba vybírat ty správné. Jiný typ je vhodný pro technické prostory s nutností odlučování škodlivin a jiný pro obytné domy a byty.
Jednotky WAFE jsou primárně určeny pro prostory určené k bydlení (domy, byty, domovy důchodců, domovy mládeže apod.), školky, školy, kancelářské prostory a administrativní objekty. Jednotky však lze použít i ve výrobních prostorách, tzv. čisté výrobě (přesné montáže, laboratoře, plnící linky apod.).

Můžu si otevřít okna, když je rekuperační jednotka v provozu?
Okna si samozřejmě otevřít můžete, jen potom systém rekuperace zcela ztrácí smysl. Navíc, až si systém nainstalujete, zjistíte, že máte doma tak svěží vzduch, že Vás okno ani nenapadne otevřít.

Bude mi rekuperační jednotka fungovat, když mám krb?
Jednotka bude fungovat bez problémů v případě, kdy je krb vybaven systémem externím přívodem vzduchu, což je systém, který je obecně doporučovaný. Nedochází ke spalování kyslíku, který máte v objektu, krb spotřebovává kyslík, který si sám navíc přivede.

Může rekuperační jednotka vyhřívat můj domov nebo naopak nahradit klimatizaci?
Rekuperace nedokáže vyloženě vyhřívat nebo chladit, její výhoda je, že “chytře” využívá rozdílu v denních a nočních teplotách a bude Váš dům “předchlazovat” nebo “předtápět. Nejde s ní však úplně nahradit výkonné vytápění neb ochlazení. U rekuperace dochází u již jednou vyprodukovaného tepla k jeho návratu do Vašeho domu či bytu. Rekuperace také není standardně vybavena žádným chladícím agregátem, a hlavně díky malému množství vzduchu, který jednotka rozvádí, není možné efektivně rekuperací chladit. Některé firmy to nabízejí, ale je to více o marketingu než o skutečném přínosu.

Umí vaše jednotka vyčistit vzduch od smogu?
Jednotka je standardně osazena výkonnými filtry, které zásadním způsobem čistí venkovní vzduch. Používáme filtry kategorie F7, které odloučí částice o velikosti až 90 % částic větších než 1 mikrometr (1 tisícina milimetru). Důležitá je proto péče o filtry a jejich výměna vždy, když jednotka na výměnu upozorní (jedná se o automatickou funkci jednotky).

Proč je dobré mít doma díky rekuperaci přirozenou vlhkost?
V poslední době se rozšířil mýt, že jakákoliv vlhkost v objektu je na škodu, způsobuje plesnivění a podobně. Tento pohled vychází ze zkušenosti z nevětraných, utěsněných domů. Jaká je však ideální vlhkost vzduchu? V obytných místnostech je dobré udržovat cca 40 % vlhkost. Nízká vlhkost vzduchu Vás nutí pro dosažení stejného pocitu tepla vytápět na vyšší teplotu, a to až o 2–3 °C. Dále nedostatečná vlhkost škodí zdraví, protože vysušuje dýchací cesty a snižuje obranyschopnost organismu. Příliš vysoká vlhkost – nad 60 % – také není vhodná. V kombinaci s chladnými povrchy je častou příčinou kondenzace vodních par a vzniku plísní. Jednotky WAFE jsou standardně nastaveny tak, aby udržovali přirozenou vlhkost prostředí a Váš obytný prostor nevysušovali. Snažíme se nejen větrat, ale udržovat Vaše prostředí čisté a zdravé.

Služby v ceně

Zákazníkům standardně nabízíme realizaci celého rekuperačního systému od zpracování indikativní nabídky až po finální regulaci celé soustavy rekuperace.

 

Instalace v tomto případě obsahuje:

 1. Zpracování předprojektové a projektové dokumentace
 2. Materiál kompletní vzduchotechniky
 3. Kompletní montážní práce
 4. Instalaci rekuperační jednotky
 5. Regulaci kompletního systému pro dosažení optimálních parametrů

Reference a realizace

Máme za sebou celou řadu úspěšných realizací a hotových projektů, hovoří za nás reference našich spokojených klientů.

Realizace od Projektu Zero byla výtečná již od prvních návrhů, výsledná soběstačná dřevostavba mě potom vyloženě nadchnula. Netušil jsem, že se kvalita života naší rodiny může změnit jenom samotným bydlením. Máme nyní více klidu k načerpání energie, domácí pohodu a to vše s vědomím, že máme soběstačné bydlení a neničíme přírodu našim dětem.

Ing. Michal Kratochvíl, CEO Gumotex Beroun

REK Nové Veselí

REK Nové Veselí

REK Nové Veselí

Kontakt

Project ZERO, s.r.o.

Sportovní 917/3
742 21 Kopřivnice

Email: info@projectzero.cz
Tel.: +420 777 092 689

IČ: 09090703
DIČ: CZ09090703

Společnost Project ZERO, s.r.o. zapsaná u Krajského soudu v Ostravě sp. C, zn. 82000

Kontaktní formulář


web vytvořil noConcept

× Whats App