Soběstačné bydlení

Fotovoltaika

Rekuperace

Tepelná čerpadla

Reference

Kontakt

Copyright Project Zero 2020,
všechna práva vyhrazena.

THE ONE

Soběstačný ostrov plný pozitivní životní energie můžete pro sebe či svoji rodinu začít zařizovat klidně ihned. Vytvořili jsme pro vás unikátní ekologický dům na klíč. Nemusíte trávit čas hledáním vhodného řešení, utrácet hromadu financí na projekty a architekty. Představujeme vám THE ONE – dům z řady připravených domů firmy Zero, který můžete objednat klidně hned dnes.

THE ONE je pro všechny, kdo chtějí bydlet zodpovědně, a především soběstačně a harmonicky s okolní přírodou. Spojuje v celek obnovitelné zdroje, moderní design a ekologickou, soběstačnou výstavbu. Jedná se o vyzkoušené hotové řešení, které lze postavit na libovolnou parcelu. THE ONE je soběstačný dům v dispozici 2+kk se zastavěnou plochou 46,6 m2. Potřebujete větší prostor? Není problém, pro větší rodiny nabízíme podobný dům na klíč: THE TWO s plochou až 63,4 m2.

Vydejte se s námi na dráhu vašeho ekologického bydlení – díky vašemu rozhodnutí a našemu know-how jste vykročili na novou, pozitivní, a především soběstačnou cestu vaším životem.

THE ONE – SOBĚSTAČNÝ DŮM PLNÝ SUPERLATIVŮ

 • THE ONE v sobě spojuje podstatné prvky environmentální architektonické tvorby. Základní aspekt tvoří obnovitelná základna. Použité přírodní materiály zodpovědně předurčují dílo na plnohodnotnou a zdravou stavbu s nejvyšším komfortem bydlení.
 • Zemní vruty jsou v projektu navrženy z hlediska rychlosti výstavby. Za necelé dva dny se může pokládat základní konstrukce pro dům!
 • Lněná izolace v kombinaci se dřevem je vhodným ekologicky šetrným materiálem, který vytvoří ideální prostředí v domě.
 • Zelená střecha zajišťuje ochranu před slunečním zářením a zvyšuje tím životnost střechy a komfort v domě při teplých letních měsících.
 • Kořenová čistička je výrazný prvek z důvodu zpětného využívání šedé vody jak na vlastním pozemku, tak v domě při splachování.

INTERIÉR

THE ONE je navržen v konceptu 2+kk se zastavěnou plochou 46,6 m2 s maximálním využitím celé plochy.

Po vstupu do domu, který je orientován na severní straně je zde zázemí technické místnosti s WC. V technické místnosti jsou schovány veškeré technologie, kterými dům disponuje.

Po výstupu se zádveří se nacházíte v obývací místnosti, která je zároveň spojená s jídelním prostorem a kuchyní. Kuchyň je orientovaná směrem k východu s výhledem na severní stranu.

Dále v obývacím prostoru nachází velké prosklené okno s výhledem na terasu, která je orientovaná směrem k jižní straně. Z obývacího pokoje pokračujeme po schodišti do koupelny, která je vybavena sprchovým koutem. Pokračujeme-li dále nacházíme se v ložnici.

DISPOZICE DOMU

Dispozice domu zodpovědně využívá každý dostupný metr čtvereční plochy, kterých je zde 48,7 m2. Struktura vnitřních prostorů domu THE ONE je kompaktní a vysoce účelná. Obslužné prostory v sobě integrují vícero funkcí a tím odlehčují obytný prostor hlavních obytných místností. Díky tomuto chytrému řešení co největšího prostoru na malé ploše je THE ONE s necelými padesáti metry čtverečními velmi prostorný a krásně vzdušný, i když nedosahuje takové rozlohy jako větší THE TWO.

MATERIÁLY

Hlavním konstrukčním prvkem THE ONE je dřevo. Je to nejlepší stavební přírodní materiál prověřený staletími. Tvoří zejména nosnou rámovou konstrukci a potom z velké části interiér. Na nosnou stavbu používáme smrkové hoblované hranoly či lamely s vysokou pevností (C24) a tvarově stálou certifikací bez potřeby použití chemických ochranných prostředků. Vše od místních výrobců.

Pro zajištění odhlučnění domu od vnějšího okolí a udržení tepla v domě používáme tepelné a zvukové izolační materiály jako je minerální nebo čedičová izolace – mají vynikající tepelně-izolační i zvukově-izolační vlastnosti, jsou prodyšné (dýchají), odolné vůči požáru, vlhkosti, bakteriím a houbám. Přitom jsou zdravotně nezávadné a ekologické, např. Knauf Ecose nebo Isover.

Okna v domě jsou vyrobeny samozřejmě také ze dřeva. Dřevěná okna se používají nejen z estetického důvodu, ale také pro svoji skvělou izolaci. Proto jsou k vidění nejen ve starších dome, ale díky modernímu vzhledu je zákazníci často volí i do novostaveb nebo při rekonstrukcích. Moderní dřevěná okna se vyznačují výbornými mechanickými i funkčními vlastnostmi, disponují speciálními zasklívacími systémy a těsněním. Mají také vysokou kvalitu povrchové úpravy i kování. Pro výrobu euro oken používáme výhradně dřevo prvotřídní kvality, díky tomu dřevěná okna splňují veškeré nároky na izolaci obytných prostor od hluku, tepelných ztrát a ochranu před přírodními vlivy.

TECHNOLOGIE V DOMĚ A JEJICH VÝZNAM

Dům je vybaven důležitými technologiemi, které zajištují jeho funkčnost a také soběstačnost.

Hlavním komponentem, který se stará o provoz domu a zajišťuje jeho soběstačnost je fotovoltaická (sluneční) elektrárna, která je koncipována tak, aby dům pro svůj provoz spotřeboval množství vyrobené sluneční energie a v případech, kdy slunce nesvítí, využíval bateriové úložiště jako rezervu pro noční provoz.
Tato elektřina je chytrá: pokud elektrárna vyrábí, vždycky se do zásuvek dostane „vaše“ elektřina dříve než ta ze sítě od distributora. Teprve pokud fotovoltaická elektrárna nevyrábí (např. je zataženo nebo tma), přijde na řadu elektřina ze sítě.

 O vytápění se stará tepelné čerpadlo VZDUCH – VODA v režimu START-STOP, které spíná dle aktuální potřeby uživatele.

Nedílnou součástí systému je řízené větrání pomocí rekuperace, která zajistí ideální prostředí v domě a jeho „vyvětranost“ bez tepelných ztrát v objektu. Navíc funguje nezávisle na jiných systémech domu. Rekuperace geniálně využívá teploty vzduchu a vy nepřicházíte o drahocenné teplo či chlad a zároveň ušetříte za energie.

Služby v ceně

– konzultace před samotným zahájením projektu
– projekční a architektonický návrh domu do prostředí
– zpracování podkladů pro vyřízení stavebního povolení a územního souhlasu
– průvodce stavbou od jejich základů přes konzultační činnost a samotnou realizaci
– zaškolení a provoz v domě
– vyřízení legislativy z Nové zelené úsporám a čerpání dotací

PROČ ZVOLIT DŘEVOSTAVBU A JEJÍ VÝHODY

 1. Díky rychlé montáži a rychlému stěhování do nového domu ušetříte několikaměsíční, někdy až několikaleté nájemné za své dosavadní bydlení.
 2. Proces výstavby dřevostavby probíhá suchou cestou s minimálním množstvím šedé energie.
 3. Malá tloušťka obvodové stěny Vám na jednopodlažním domě o zastavěné ploše 100 m2 ušetří oproti cihlám 10,5 m2, tedy jednu místnost, a to je cca 170–200 tis. Kč.
 4. Stavby jsou velmi přesné, nevyžadují vícenáklady na opravy dodělávky.
 5. Provozní náklady domů jsou díky vynikajícím tepelně technickým vlastnostem minimální.
 6. V zimě se rychle vytopí a v létě se při vhodném zastínění oken nepřehřívá.

Kontakt

Project ZERO, s.r.o.

Sportovní 917/3
742 21 Kopřivnice

Email: info@projectzero.cz
Tel.: +420 777 092 689

IČ: 09090703
DIČ: CZ09090703

Společnost Project ZERO, s.r.o. zapsaná u Krajského soudu v Ostravě sp. C, zn. 82000

Kontaktní formulář


web vytvořil noConcept

× Whats App