Soběstačné bydlení

Fotovoltaika

Rekuperace

Tepelná čerpadla

Reference

Kontakt

Copyright Project Zero 2020,
všechna práva vyhrazena.

THE TWO

Soběstačný ostrov plný pozitivní životní energie můžete pro sebe či svoji rodinu začít zařizovat klidně ihned. Vytvořili jsme pro vás unikátní ekologický dům na klíč. Nemusíte trávit čas hledáním vhodného řešení, utrácet hromadu financí na projekty a architekty. Představujeme vám THE TWO – rodinný dům z řady připravených domů firmy Zero, který můžete objednat klidně hned dnes.

THE TWO je obdoba menšího domu THE ONE, díky své větší ploše 63,4 m2 je však THE TWO plnohodnotným rodinným domem. Také v sobě spojuje podstatné atributy environmentální architektonické tvorby. Základ domu tvoří obnovitelná základna. THE TWO je dům z přírodních materiálů té nejvyšší kategorie s maximálním komfortem pro bydlení.

Vydejte se s námi na dráhu vašeho ekologického bydlení – díky vašemu rozhodnutí a našemu know-how jste vykročili na novou, pozitivní, a především soběstačnou cestu vaším životem.

THE TWO – SOBĚSTAČNÝ DŮM PRO CELOU RODINU

 • THE TWO v sobě spojuje podstatné prvky environmentální architektonické tvorby. Základní aspekt tvoří obnovitelná základna. Použité přírodní materiály zodpovědně předurčují dílo na plnohodnotnou a zdravou stavbu s nejvyšším komfortem bydlení.
 •  Zemní vruty jsou v projektu navrženy z hlediska rychlosti výstavby. Za necelé dva dny se může pokládat základní konstrukce pro dům!
 • Lněná izolace v kombinaci se dřevem je vhodným ekologicky šetrným materiálem, který vytvoří ideální prostředí v domě.
 • Zelená střecha zajišťuje ochranu před slunečním zářením a zvyšuje tím životnost střechy a komfort v domě při teplých letních měsících.
 • Kořenová čistička je výrazný prvek z důvodu zpětného využívání šedé vody jak na vlastním pozemku, tak v domě při splachování.

INTERIÉR

THE TWO je navržen v konceptu 4+kk se zastavěnou plochou 63,4 m2 s maximálním využitím celé plochy.

Oproti menšímu THE ONE je značně rozšířen o celý jeden modul, který přidává na maximální pohodě bydlení.

V 1.NP se navíc nachází příjemně orientovaná ložnice na západ a ve 2.NP dětský pokoj, který je rovněž orientován na západní stranu.

Maximální světlost je dosažena velkými prosklenými plochami s orientací na tři světové strany. V interiéru si také můžeme všimnout výrazného prvku krbových kamen, které mohou sloužit také jako příjemná kulisa v místnosti nebo jako náhrada za vytápění tepelným čerpadlem v chladných měsících.

DISPOZICE DOMU

THE TWO disponuje výrazně větší užitnou plochou než menší bráška THE ONE, a to o celých 25 %. Na 63,4 m2 si však stále udržuje chytře řešenou kompaktnost a ucelenost. Dispozičně je dům vyvážený, velkoryse řešený a ocení ho každá rodina. Díky tomuto chytrému řešení co největšího prostoru na malé ploše je struktura vnitřních prostorů kompaktní, účelná a propracována do každého detailu. THE TWO dokáže vyhovět každé domácnosti.

MATERIÁLY

Hlavním konstrukčním prvkem THE TWO je dřevo. Je to nejlepší stavební přírodní materiál prověřený staletími. Tvoří zejména nosnou rámovou konstrukci a potom z velké části interiér. Na nosnou stavbu používáme smrkové hoblované hranoly či lamely s vysokou pevností (C24) a tvarově stálou certifikací bez potřeby použití chemických ochranných prostředků. Vše od místních výrobců.

 

Pro zajištění odhlučnění domu od vnějšího okolí a udržení tepla v domě používáme tepelné a zvukové izolační materiály jako je minerální nebo čedičová izolace – mají vynikající tepelně-izolační i zvukově-izolační vlastnosti, jsou prodyšné (dýchají), odolné vůči požáru, vlhkosti, bakteriím a houbám. Přitom jsou zdravotně nezávadné a ekologické, např. Knauf Ecose nebo Isover.

 

Okna v domě jsou vyrobeny samozřejmě také ze dřeva. Dřevěná okna se používají nejen z estetického důvodu, ale také pro svoji skvělou izolaci. Proto jsou k vidění nejen ve starších dome, ale díky modernímu vzhledu je zákazníci často volí i do novostaveb nebo při rekonstrukcích. Moderní dřevěná okna se vyznačují výbornými mechanickými i funkčními vlastnostmi, disponují speciálními zasklívacími systémy a těsněním. Mají také vysokou kvalitu povrchové úpravy i kování. Pro výrobu euro oken používáme výhradně dřevo prvotřídní kvality, díky tomu dřevěná okna splňují veškeré nároky na izolaci obytných prostor od hluku, tepelných ztrát a ochranu před přírodními vlivy.

TECHNOLOGIE V DOMĚ A JEJICH VÝZNAM

THE TWO je vybaven důležitými technologiemi, které zajištují jeho funkčnost a také soběstačnost.

 

Hlavním komponentem, který se stará o provoz domu a zajišťuje jeho soběstačnost je fotovoltaická (sluneční) elektrárna, která je koncipována tak, aby dům pro svůj provoz spotřeboval množství vyrobené sluneční energie a v případech, kdy slunce nesvítí, využíval bateriové úložiště jako rezervu pro noční provoz.
Tato elektřina je chytrá: pokud elektrárna vyrábí, vždycky se do zásuvek dostane „vaše“ elektřina dříve než ta ze sítě od distributora. Teprve pokud fotovoltaická elektrárna nevyrábí (např. je zataženo nebo tma), přijde na řadu elektřina ze sítě.

 

O vytápění se stará tepelné čerpadlo VZDUCH – VODA v režimu START-STOP, které spíná dle aktuální potřeby uživatele.

 

Nedílnou součástí systému je řízené větrání pomocí rekuperace, která zajistí ideální prostředí v domě a jeho „vyvětranost“ bez tepelných ztrát v objektu. Navíc funguje nezávisle na jiných systémech domu. Rekuperace geniálně využívá teploty vzduchu a vy nepřicházíte o drahocenné teplo či chlad a zároveň ušetříte za energie.

Služby v ceně

– konzultace před samotným zahájením projektu
– projekční a architektonický návrh domu do prostředí
– zpracování podkladů pro vyřízení stavebního povolení a územního souhlasu
– průvodce stavbou od jejich základů přes konzultační činnost a samotnou realizaci
– zaškolení a provoz v domě
– vyřízení legislativy z Nové zelené úsporám a čerpání dotací

PROČ ZVOLIT DŘEVOSTAVBU A JEJÍ VÝHODY

 1. Díky rychlé montáži a rychlému stěhování do nového domu ušetříte několikaměsíční, někdy až několikaleté nájemné za své dosavadní bydlení.
 2. Proces výstavby dřevostavby probíhá suchou cestou s minimálním množstvím šedé energie.
 3. Malá tloušťka obvodové stěny Vám na jednopodlažním domě o zastavěné ploše 100 m2 ušetří oproti cihlám 10,5 m2, tedy jednu místnost, a to je cca 170–200 tis. Kč.
 4. Stavby jsou velmi přesné, nevyžadují vícenáklady na opravy dodělávky.
 5. Provozní náklady domů jsou díky vynikajícím tepelně technickým vlastnostem minimální.
 6. V zimě se rychle vytopí a v létě se při vhodném zastínění oken nepřehřívá.

Kontakt

Project ZERO, s.r.o.

Sportovní 917/3
742 21 Kopřivnice

Email: info@projectzero.cz
Tel.: +420 777 092 689

IČ: 09090703
DIČ: CZ09090703

Společnost Project ZERO, s.r.o. zapsaná u Krajského soudu v Ostravě sp. C, zn. 82000

Kontaktní formulář


web vytvořil noConcept

× Whats App